KALENDAR DOGAĐANJA na otoku Rabu - 2011

PROLJEĆE

TRAVANJ

12.04. – Dan oslobođenja otoka Raba – prigodni program

17.04. – Cvjetnica - korizmeni oratorij "Rabska klapska muka" - Izvođači: rapske klape
           - 19:30 sati - Katedrala Uznesenja Marijina
20.04.- Snimanje emisije „Lijepom našom“
          - 20:00 sati-sportska dvorana 

24.04. – Uskrs – prigodni program

25.04. – Uskrsni ponedjeljak – Magdalenino – koncert rapskih klapa
            - 18:00 sati – Samostan sv. Eufemije

26.04. – Trekking toura – „Kamenjak 408nm“ najviši otočki vrh, foto point, vidikovac, planinarska staza          - polazak uz pratnju vodiča
         - 09:00 sati – park Boškopini

27.04. – „Dan oslobodilne fronte“ – čestitka gradonačelnika grada Raba uz koncert zabavne glazbe
         - 20:00 sati – Trg sv. Kristofora

28.04. – „Biciklom po otoku“ – putevima legende o Kalifrontu i pastirice Drage, povijesno geološka tura isprepletena legendama. Uz posjet memorijalnom centru koncentracionog logora iz II svjetskog rata u mjestu Kampor – polazak uz pratnju vodiča
         -  09:00 sati  - park Boškopini

29.04. – „Nautic passion– 7 rapskih kaića“ – boat show male rapske brodogradnje
         - od 10:00 do 18:00 sati – luka Rab ispred Trga Municipium Arba

Na atraktivnoj poziciji u samom starom gradu (vela riva šator) počinjemo sa:
           - 13:00 sati hrvatski i strani DJ-i 
           - 14:30 sati WAKEBOARD NATJECANJE
           - 15:00 sati natjecanje PEDALIJADE 
           - 16:00 sati SKIJANJE NA VODI
           - 18:00 sati proglašenje pobjednika i dijeljenje nagrada u PEDALIJADI
- 20:00 sati modna revija kupaćih kostima hrvatskih dizajnera(nastup poznatih 
  hrvatskih manekenka)
           - 21:00 sati modna revija SUMMER 2011

30.04. –„ Nautic passion – 7 rapskih kaića“ – boat show mare rapske brodogradnje
         - od 10:00 do 18:00 sati – luka Rab ispred Trga Municipium Arba

Na atraktivnoj poziciji u samom starom gradu(vela riva šator)počinjemo sa:
          - 13:00 sati nastup hrvatskih i stranih DJ-a
          - 14:00 sati PEDALIJADA novinara i celebtity-a
          - 14:30 sati WAKE BOARD NATJECANJE
          - 15:00 sati PEDALIJADA manekenki
          - 16:00 sati SKIJANJE NA VODI
          - 18:00 sati proglašenje pobijednika i dijeljenje nagrada u PEDALIJADI 
          - 18:30 sati Radionica na temu „Rapska brodogradnja“ – voditelj radionice dipl. ing. 
   Brodogradnje Ivan Margić. – kongresna dvorana hotela Imperial
          - 22:00 sati  KONCERT  JELENE ROZGE
 
 

SVIBANJ

01.05. – Prvosvibanjsko druženje – Uranak – Trg sv. Kristofora
            - 06:00 sati – Koncert Limene glazbe DVD-a Rab – Trg sv Kristofora
- Križi – zavjetni blagdan otočana – procesija svih otočkih župa počevši od svih mjesta  - završna svečanost ispred Katedrale Uznesenja Marijina - 10:00 sati – crkva Uznesenja Marijina

01.05. - Prvi maj je tradicionalan praznik za roštiljanje i taj dan ćemo napraviti:
          BARBECUE PARTY
           - 12:00 sati nastup dj-a i bendova (koji će nas zabavljati kroz cijeli program) 
           - 13:00 sati početak roštiljanja za sve posjetielje
           - 14:00 sati takmičenje u ispijanju piva,grillanju i ostalih zabavnih igara
           - 18:00 sati proglašenje pobjednika i dijeljenje nagrada

06.05. – Prigodna izložba povodom Dana Grada – Tihomir Maroević (slike)
            - 11:00 sati – galerija Knežev dvor

07.05. – Jedriličarska regata „Uhvati vjetar“
            - 09.00 sati – Vela riva

       - Akcija „Volim Hrvatsku“ – više cvijeća, manje smeća
            - 10.30 sati – Vrtni centar

07.05.- 08.05 -09.05. – Srednjovjekovni sajam Eko proizvoda otoka Raba – Mini Rabska fjera
         - od 18:00 do 21:00 sat – Trg sv. Kristofora
 

09.05. – Dana Grada Raba -  poseban program uz završetak programa Viteškim turnirom Udruge rapskih samostreličara u 20:30h

14.05. - Treća smotra dječjih klapa "Rapski mići, golubići"
 - 18:00 sati – Kino Rab

26.05. – Promenadna šetnja folklorne skupine Rapski tanac
            - 20:30 – diljem starog grada
 
 
 

LIPANJ

04.06. – Rapsko likovno ljeto – Vojo Radoičić (slike)
 - 21:00 sat – galerija Knežev dvor

11.06. - Treći rapski triatlon
            - od 13.00 sati – ispred hotela Padova

16.06. – Promenadna šetnja folklorne skupine Rapski tanac
            - 21:00- diljem starog grada

17.06. – Koncert limene glazbe ''Salzlecker trachten muzik kapelle'' (Salzburg)
            - 21.00 sat – promenadna šetnja Gradom

18.06. – Jadranske igre – Rab 2011.
            - 18.00 sati – Trg sv. Kristofora

 

LJETO

LIPANJ

ranije vidi proljeće

Od 21.-25.6. poseban program obilježavanja Dana antifašizma i Dana državnosti

23.06. – Tjelovo – procesija

25.06.- Dan državnosti-Poseban program
         -  20:30 sati-Viteški turnir udruge rapskih samostreličara u čast dana državnosti
           Trg Sv. Kristofora

29.06. – Blagdan sv. Petra i Pavla – ''Petrova'' – zabavni program u turističkom mjestu Supetarska Draga
30.06. – Svečano otvorenje Rapskih glazbenih večeri –Rapske klape

          - 21:00 sat – crkva sv.Križa

SRPANJ

02.07. – Rapsko likovno ljeto – Sebastijan Dračić (slike) 
 - 21:00 sat – galerija Knežev dvor

07.07. – Rapske glazbene večeri – Duo Ppfagottiano(Zagreb)-fagot i klavir
 - 21:00 sat – crkva sv. Križa

14.07. – Rapske glazbene večeri – Trio Osor (Rijeka) – čelo,klavir i flauta
          - 21:00 sat – crkva sv. Križa

15.07.-  Promenadna šetnja folklorne skupine Rapski tanac
          - 21:00 – diljem starog grada

16.07.  – Blagdan ''Karmenica'' – zabavni program u turističkom mjestu Barbat

21.07. – Rapske glazbene večeri – Vitomir Ivanjek (Zagreb) klavir 21.00 sat – crkva sv. Križa

24.07. Svečanost prigodom jubilarne desete Rabske fjere.

25.07. Rabska Fjera – Blagdan sv. Jakova
            - 21:30 sati – Svečanosti otvorenja desete jubilarne desete Rabske fjere – Trg sv. Kristofora

26.07. Rabska Fjera – Blagdan sv. Ane
            - 21:00 sati – Srednjovjekovni sajam zanata i radionica – Trg slobode i Kaldanac

27.07. Rabska Fjera – Blagdan sv. Kristofora, zaštitnika Grada Raba
            - 09:00 sati - Procesija s relikvijama sv. Kristofora – katedrala Uznesenja Marijina
            - 21:00 sati – Viteški turnir u čast sv. Kristofora
            - 00:00 sati - Vatromet  - Luka Rab
            - 00:10 sati zabavni program do jutarnjih sati – Trg Municipium Arba

28.07. – Rapske glazbene večeri – Stefan Milenkovich (USA) – violina i klavir
- 21:00 sat – pozornica ljetnog kina 
 
 

KOLOVOZ

02.08. - Rapskog likovno ljeto – PHOTODAYS 2011.:-finalisti i pobjednici natječaja(fotografije)
- 21:00 sat – galerija Knežev dvor

04.08. -  Rapske glazbene večeri  - Snježana Martinjak (Zagreb)-flauta
- 21:00 sat – crkva sv. Križa 

04-05.08. - Obilježavanje Dana domovinske zahvalnosti

05.08. -   blagdan Šištovica – zabavni program u turističkom mjestu Banjol

11.08. – Rapske glazbene večeri - Duo Balyk (Rijeka) – mandolina/domra i klasična harmonika 21.00 sat – crkva sv. Križa

12.-13.08.  – Rab summer festival

15.8. – blagdan Vele Gospe – zaštitnice Župe Rab

16.-19.8. – Orguljaški festival ''Petar Nakić''

18.08. – Rapske glazbene večeri: Ljerka Očić (orgulje)
            - 21.00 sat – katedrala Uznesenja Marijina

19.08.    Svečano zatvaranje festivala ''Petar Nakić'' 
             - 21.00 sat – katedrala Uznesenja Marijina

20.08. – Deseti Rapski plivački maraton 2010.
            - 15.00 sati – šetalište fra Odorika Badurine – start i cilj maratona

24.08. – Promenadna šetna folklorne skupine Rapski tanac
            - 21:00 – diljem starog grada

25.08. – Rapske glazbene večeri - Antun Mrzlečki (Osijek) - lutnja - 21.00 sat – crkva sv. Križa
 
 

RUJAN

01.09. – Rapske glazbene večeri – Duo Sforzato(Zagreb) – fagot i klavir
- 21:00 sat -  crkva sv. Križa 

03.09. Rapsko likovno ljeto – Predrag Todorović (crteži,objekti)
-  21:00 sat – galerija Knežev dvor

08.09. - Blagdan Mala Gospa - zavjetni blagdan otočana: posebni program u mjestu Lopar 
        - Rapske glazbene večeri  - Duo Sforzato (Zagreb) – klarinet i klavir
- 21:00 sat – crkva sv. Križa

14.09. – Promenadna šetnja folklorne skupine Rapski tanac
- 20:30 – diljem starog grada

15.09. - Rapske glazbene večeri – Polaznici majstorskog kursa prof. Dunje Vejzović uz pratnju klavira – večer opernih arija - 21:00 sat – sportska dvorana

16.09. – Blagdan sv. Eufemija - posebni program u turističkom mjestu Kampor

21.09. – Blagdan sv. Matej - posebni program u turističkom mjestu  Mundanije

22.9.  – Rapske glazbene večeri – svečano zatvaranje glazbenih večeri
 - 21.00 sat – koncert rapskih klapa- crkva sv. Križa

24.09. – Udičarenje 2011. - tradicionalno sportsko nadmetanje u mjestu Barbat 

 

JESEN

RUJAN
 
 

21.9. – Blagdan sv. Matej - posebni program u turističkom mjestu  Mundanije

22.9.  – Rapske glazbene večeri
             - 21.00 sat – crkva sv. Križa

24.9. – Udičarenje 2010. - tradicionalno sportsko nadmetanje u turističkom mjestu Barbat
 
 
 
 

LISTOPAD

1.10. - 7.10. – Rabski eko tjedan - Šetemana

7.10. – Kanata – Zabava prigodom završetka eko tjedna i turističke sezone

8.10. – Dan neovisnosti – prigodni program

            - Dan branitelja Domovinskog rata otoka Raba

22.10. - četvrta smotra klapa "Rapske vedute"
            - 19.00 sati – Kino Rab
 

STUDENI

1.11.  Blagdan Svi Sveti – prigodni program

5.11. - Drugi festival smijeha: kazališna predstava
            - 20.00 sati – Kino Rab

12.11. - Drugi festival smijeha: dječja predstava
            - 17.00 sati – Kino Rab

19.11. - Drugi festival smijeha: stand up komičari
            - 20.00 sati – Kino Rab

26.11. - Drugi festival smijeha: večer čakavskog humora
            - 19.30 sati – Kino Rab

 

ZIMA

PROSINAC
 
 

3.12. - Otvoreno prvenstvo u lignjolovu (Sportsko društvo Kampor)
            - 14.00 sati – Punta Kampora, glavna riva

6.12. blagdan sv. Nikola - Dan pomoraca i putnika
            - 10:00 sati - program obilježavanja u organizaciji  Rapske plovidbe – Gradska loža
            - 11.00 sati  - otvorenje izložbe udruge Uliks -  galerija Knežev dvor
            - 11.30 sati – podjela poklona sv. Nikole – Kino Rab

7.12. - dječja predstava povodom sv. Nikole
            - 10.00 sati i 11.00 sati – Kino Rab

13.12. - blagdan sv. Lucija
            - prigodni program u turističkom mjestu Banjolu

25.12. - božićne svečanosti

26.12. - blagdan sv. Stjepana
            - prigodni program u turističkom mjestu Barbat

28.12. - božićno novogodišnji koncert rapskih klapa
            - 19:30 sati – katedrala Uznesenja Marijina

29.12. - božićno novogodišnji koncert Limene glazbe DVD-a Rab
            - 18:00 sati – u jednom od gradskih hotela

31.12. U susret Silvestrovu – oproštaj od Stare godine
            - 11:00 sati – zabavni  program – Trg Municipium Arba
            - 22:00 sata - Doček 2012. godine – Trg Municipium Arba

SIJEČANJ

15.1. – Znanstveni skup „Renesansa na Rabu“-u organizaciji Čakavskog sabora Rab
            - 11.00 sati – Velika vijećnica Kneževog dvora
 

VELJAČA
 

05.02. - Predaja ključeva meštru  i izbor kraljice karnevala 2011.(voditeljice:Marija i Davorka –Bele udovice;nastupaju :Đambrli) - 19:30 sati –Kino Rab

08.02. – dječja predstava „Bugo i Jura“ - Kino Rab

12.02. – ''Ča vrh Arbe'' – susret čakavskih pjesnika - 19:30 sati – Kino Rab

13.02. – Ususret Valentinovu –koncert-  Hari Rončević - 19:30 sati – Kino Rab

26.02. – Kazališne predstave „Kazališni sat“ i „Pitur“ – cjelovečernji dalmatinski humor: Gradsko kazalište mladih Split - 19:00 sati – Kino Rab

OŽUJAK

5.3. - Maškarani bal
            - 21.00 sat - hotel Arbiana

6.3. - Dječja reduta – zabavni program
            - 14.00 sati – sportska dvorana

8.3. - Zadnji dan Karnevala – Mesopust – suđenje Juri Piškancu
             - 15:00 - Završne karnevalske svečanosti
 

* Organizator zadržava pravo na promjene.IZVOR: TZ-Grad Rab - informacije i kontakt  

HR - home Vodič Smještaj Nautika Turist. linkovi Fotoalbum O nama


Š 1992. - 2013.Kristofor D.o.o. Sva prava pridržana. ---- Upiti: info@kristofor.hr ,  Sugestije i komentari: Webmaster